Třeťáci hráli vybíjenou

V lednu se uskutečnila nejen našimi třeťáky dlouho očekávaná soutěž ve vybíjené. Konala se v Březnici a účastnily se jí školy z Příbrami a okolí. Soutěž probíhala dva dny a začala soubojem chlapeckých týmů. V úterý 8. ledna se v tělocvičnách březnické základní školy sešlo celkem 11 družstev. Přestože konkurence byla veliká, kluci hráli výborně a nakonec se radovali z výborného druhého místo.
Hned ve čtvrtek 10. ledna se opět v Březnici sešla dívčí družstva. Mezi osmi družstvy přihlášenými do soutěže získaly žákyně naší školy také druhé místo. Všichni zúčastnění dostali při vyhlášení medaili a diplom a měli ze svého úspěchu velikou radost. Stejně jako jejich paní učitelky.
Všem dětem moc blahopřejeme k výbornému výsledku. Mgr.Markéta Kubalová

Sběrová akce papíru = trhání rekordů

První část sběru papíru je za námi a konečně můžeme zveřejnit celkový výsledek. V prvním sběrovém období žáci, rodiče, učitelé, tetičky, strýčkové, babičky, dědové a další odevzdali ke zpětnému odběru celkem:
22 432 kg starého papíru
Pokud bychom chtěli porovnávat, tak se v první fázi sběrové akce podařilo nashromáždit o 3,1 tuny více než minulý školní rok (ve stejném období). Pokud se podaří ve druhé části, která je naplánovaná na polovinu dubna, alespoň polovina co v první, rekord bude na světě.
Finanční odměny za shromážděný papír připadly v plné výši do třídních fondů. Za pomoc s nakládkou papíru musíme také poděkovat žákům 8. a 9. ročníků, kteří byli při ruce panu školníkovi Vítovi. Poděkování všem, kteří si dali se sběrem práci. Mgr. Jan Hradecký
2. část sběrové akce je naplánována od 8. do 17. dubna 2019“  čemu jsme sběrem pomohli

Školní bufet opět otevřen

Od pondělí  7.1. 2019 bude v provozu opět školní bufet, který bude fungovat za následujících podmínek:
– provoz cca od 6,30 – 14,30 hod.
– ráno do 7,50 hod. může nakupovat kdokoliv, včetně malých žáků 1. – 3. roč.
– o velké přestávce vyhrazeno pouze pro žáky od 4. roč. do 9. roč.
po vyučování – kdokoliv
Při jakémkoliv vytváření konfliktních situací (předbíhání, strkání apod.) budou žáci z nakupování vyloučeni.

Nadvláda v basketu ZŠ Školní pokračuje

Dne 16. 12. se konalo okresní kolo v basketbalu starších žáků. Jako tradiční finalisté jsme mysleli opět na nejvyšší příčky. Turnaje se účastnilo 11 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin.

Naše družstvo v základní skupině nebylo ani jednou poraženo a do semifinále postoupilo z prvního místa. Jednotlivé zápasy náš tým vyhrál se značnou převahou a to proti Rožmitálu, Březnici, 2. Dobříši, Gymnáziu a 28 Října. Během těchto zápasů jsme postupně využili všechny naše hráče a ukázali jsme, že basketbal umíme.

Společně s námi do semifinálové skupiny postoupila Březnice, která sice v semifinále prohrála s Březovými Horami, ale v souboji o třetí místo zvítězila. čtěte více o průběhu zápasu

Basketbalový turnaj starších dívek jsme odehrály se ctí

Prosinec patří basketbalu, nejstarším dívkám a chlapcům z 8. a 9. tříd. Dívčích družstev bylo letos 12, rozdělených do 2 skupin. V naší skupině jsme soupeřili s Jiráskovými Sady, Svatou Horou, 1. Dobříší, Bratří Čapků a Rožmitálem. Hned první zápas byl náročnější, trvalo nám déle, než jsme se rozehrály, polovina košů nám tam nespadla. Nakonec jsem celkem snadno zvítězili nad všemi soupeři a postoupili do semifinále na Březové Hory. Semifinálovým sokem pro nás byla Březnice. S ní sehrály dívky nejhezčí zápas celého dne, zvítězily naprosto suverénně 31 : 4. Ve finále nás čekaly tradičně basketbalistky z Březových Hor. Nekonalo se žádné překvapení, domácí naprosto suverénně( a letos opravdu krásným basketbalem) zvítězily vysoko 46 : 8. I tak je to pro nás krásný výsledek, s druhým místem jsme spokojeni a budeme pokračovat vesele dál. Mgr. Kateřina Hradecká

Prvňáčci v knihovně

V pondělí 3. 12. 2018 navštívili žáčci z prvních tříd poprvé pobočku Knihovny Jana Drdy u nás ve škole. Seznámili se s jejím prostředím. Tentokrát jsme se zaměřili na poznávání LEPOREL. Děti měly možnost prohlédnout si velké množství knih. Každý si nakonec vybral tu pro něho nej… a pokusil se vytvořit svou stránku této knížky. Už teď se těšíme na další setkání s knížkami. Za 1.třídy Mgr. Ivana Šobrová

 

Příbramský anděl v sokolovně

Ve středu 27. listopadu se v příbramské sokolovně konal devátý ročník vánoční výtvarné soutěže Příbramský anděl. Soutěže se zúčastnilo mnoho příbramských škol i škol z okolí.
A není se čemu divit. Atmosféra byla velice příjemná, sálem se linuly zvuky vánočních koled, voněl tu čaj a káva a všechny děti dostaly i svačinu. Před vyhlášením samotné  soutěže si mohly všichni vyzkoušet v tvořivých dílničkách nazdobit perníčky, tvořili z marcipánu, vyráběli papírové hvězdy, skládali krabičky a v krámečku si mohli koupit drobné keramické dárečky i velké vánoční věnce.
Ve velké konkurenci škol a v množství zajímavých výrobků byly naše děti, žáci ZŠ Školní, velice úspěšné. Žáci 3.B  získali za svůj kolektivní 3D obrázek Mikuláše 2. místo za nejkrásnější výrobek soutěže. Žáčci 1.A získali 1. místo za svou kolektivní práci, sochu anděla, a 3.místo za nejkrásnější výrobek soutěže. Obě třídy získaly také krásný dort v podobě marcipánového anděla.  foto
čtěte více

Vánoční jarmark – 11.12. 2018

 

Mezi tradiční akce naší školy patří Vánoční jarmark. Můžete se těšit na prodej výrobků žáků i rodičů s vánoční tématikou. Adventní čas bude dotvářet předvádění lidových vánočních technik a zvyků. To vše za doprovodu kulturních vystoupení školního pěveckého sboru Jásan.

Mikulášská pro 1. stupeň a MŠ

 

 

Rok s rokem se sešel a pěvecký sbor Jásan pod vedením pana učitele Vladimíra Heráka opět připravuje mikulášské divadelní představení. V úterý 4.12. se na něj přijdou podívat  děti z MŠ a v úterý 5.12. žáci 1. stupně. A je na co se těšit, protože v hostinci „U Chytrého čerta“ je opravdu veselo, protože i čerti slaví 100 let republiky (i když po svém:-) ).