Exkurze 5. ročník – Čokoládovna Šestajovice

Ve středu 18.5. se naše páté ročníky vydali na dlouho očekávanou exkurzi do čokoládovny do Šestajovic u Prahy. Celá akce se nám strašně líbila. Po krátké svačině jsme se rozdělili na skupiny a každá vyrazila svým směrem. Byla to velká zábava. Dostali jsme neobarvené svíčky a měli jsme k dispozici několik misek s barevným voskem, ve kterých jsme si mohli svíčku obarvit až čtyřmi barvami. Fascinovalo mě, že když jsme svíčku namočili, než bys řekl „knot“, uschla. A to doslova. A nakonec, každý jak chtěl, jsme svíčku dozdobili kapičkami vosku. Vytvořilo to moc pěkný efekt.

K tomu jsme si ještě každý podle svých představ a výběru vůní nasypali  do pytlíčků vonné koupelové soli.. Paní nám řekla, že do všeho se používají jen přírodní aroma oleje. Nádherně to tam vonělo. A jak třešničku na dortu jsme si vykrojili vybraným vykrajovátkem glycerinové mýdlo. Bylo to skvělé. V tuto chvíli jsme měli každý už tři dárečky, které jsme si mohli odvézt domů.

Ale vrchol exkurze se teprve blížil. Čokoládovna. Nejprve jsme jen  štětcem barvili čokoládové srdce z bílé belgické čokolády. Bylo moc dobré, to už jsem domů nepřivezl. Ale druhou čokoládu jsem musel. Tabulku mléčné čokolády, kterou jsme si sami nalili do formy, jsme si mohli ozdobil podle svých chutí a představ. Paní nám se vším poradila a nabídla nám sušené banány, jahody, rybíz, kokos, oříšky, čokoládové kuličky a další ozdobičky. Nakonec jsem si tabulku vlastní belgické čokolády sami zabalili. Paní nás stále chválila a říkala, že za to musíme dostat pořádnou medaili.

Než jsme se vydali na zpáteční cestu, pořádně jsme si užili den v areálu čokoládovny, kde byla taková malá mini zoo. Jak byla ta zvířátka roztomilá. Většina z nám nemohla spustit oči z malinkatých kůzlátek prasátek. Ale byli tu také poníci, sovy, slepice a další. K tomu spousta laviček, altán na posezení a hlavně tráva, kde jsme si s kamarády mohli odpočinout a pohrát si.  komu už se nechtělo honit se a odpočívat, mohl si v místním krámečku dokoupit drobné i větší dárky pro své blízké.

Musím říct, že už jsme zažili se školou spoustu exkurzí, ale tahle byla rozhodně nejlepší a nejsladší ze všech.

Učitelé a žáci 5.ročníků