Krajské kolo v přespolním běhu

bezec7.10.2015 – Příbram ovládla krajské kolo v přespolním běhu v Kolíně
Dne 7.10. se z Příbrami vydaly na krajské kolo v přespolním běhu  2 základní a 1 střední škola. Postoupily tam z okresního kola, které zvítězily 29.9. na Novém rybníku. foto    Chlapce III. kategorie  reprezentovala ZŠ Březové Hory, dívky stejné kategorie ZŠ Školní a za středoškoláky přijelo s dívkami i chlapci Gymnázium Legionářů. Pravidla byla následující – družstvo se skládá z maximálního počtu 6 členů. Při závodě nejde o čas, ale o pořadí. Sčítá se pořadí 4 nejrychlejších závodníků a družstvo s nejnižším součtem bodů zvítězí.

První vyběhli na trať chlapci z Březových Hor, kteří měli před sebou trať na 2 kilometry. Poprali se s tím skvěle a doběhli v tomto pořadí – 1. Tuháček Petr, 3. Krotil Pavel, 7. Habart Matěj, 8.Gabriel Stanislav, 11. Čížek Josef a 13. Nikl Matouš. 4 nejlepší měli součet bodů 19, což znamenalo jasné vítězství v této kategorii. Celkem startovalo 54 chlapců.

Druhé v pořadí běžely dívky ze ZŠ Školní, které čekala trať dlouhá 1500m. Také jejich výkony byly vynikající, doběhly v tomto pořadí – 2. Chrastinová Emílie, 5. Pešicová Zuzana, 8. Klasnová Tereza, 9. Macasová Kamila a 22. Paterová Kateřina. 4 nejlepší měly součet bodů 24 a toto číslo znamenalo další vítězství Příbrami. Této kategorie se zúčastnilo 58 závodnic.

Za střední školy Příbram reprezentovalo Gymnázium Legionářů. První se na trať dlouhou 4 km vydali chlapci. Ani oni se nenechali zahanbit a celkový součet 24 bodů jim také s přehledem zajistil vítězství. Doběhli v tomto pořadí – 4. Kvasnica Lukáš, 5. Burian Tomáš, 7. Franěk Jan, 8. Jeníček  Jan, 13. Rozsypal Lukáš, 18. Králík Johan. Zde běželo 59 závodníků.

Poslední na trať dlouhou 2,8 km vyběhly dívky ze středních škol. I ony si přály zvítězit, stejně jako předchozí družstva. S nelehkým úkolem se popraly skvěle a součet 25 bodů zajistil vítězství i jim. Doběhly v pořadí – 1. Fairaislová Iveta, 6. Hlaváčová Veronika, 7. Eliášová Barbora, 11. Třesohlavá Karolína, 22. Šťastná Kateřina, 24. Hrubá Veronika. Celkový počet závodnic byl 53.

Všechny příbramské školy suverénně zvítězily a tím si zajistily postup do republikového finále, které se bude konat 22.10. v Hradci Královém