Mc Donald´s cup 2017

image001Na přelomu dubna a května se konal již dvacátý ročník fotbalového turnaje Mc Donald´s cup. I letos se tohoto velmi populárního turnaje zúčastnila naše škola a to v obou kategoriích. Kategorie A je určena pro 1.-3. třídy. Naše družstvo složené především z žáků druhých tříd se v celkovém okresním finále umístilo na šestém místě. Naši žáci hráli pohledný kombinační fotbal, ale věkový rozdíl proti ostatním týmům byl velký. Věřím, že příští rok bude tento tým atakovat ta nejvyšší místa. V kategorii B, která je určena pro žáky ze 4.-5. tříd,  jsme obhajovali prvenství z minulého roku. Už v základní skupině bylo jasné, že náš tým image003bude i letos usilovat o ty nejvyšší příčky. Žáci s přehledem vyhráli skupiny (okrskovou, okresní) a rázem jsme byli mezi posledními čtyřmi týmy, které v soutěži zůstaly. V semifinále na nás čekal Rožmitál, který byl nad naše síly a zaslouženě vyhrál 3:0 a postoupil do finále. Bohužel jsme nezvládli ani poslední zápas o třetí místo a po vyrovnaném zápase jsme podlehli základní škole ze Sedlčan a obsadili nakonec čtvrté místo. Nutno dodat, že letošní fotbalový turnaj provázelo počasí spíše z listopadu, než z konce dubna a našim žákům patří velký dík, za přístup i předvedenou hru. Mgr. Milan Hlinka