Mladší atletky na Poháru rozhlasu potvrdily svou sílu

image001Přišlo jaro a sním i atletická soutěž Pohár rozhlasu, které se u dívek účastnilo 11 škol. Zde si každá z dívek může vybrat 1 nebo 2 disciplíny, ve kterých vyniká + štafetu. V každé disciplíně soutěží 3 dívky, 2 lepší výkony se počítají do hodnocení. Škola s nejvyšším součet bodů ze všech atletických disciplín vyhrává. Letos jsme v tomto klání měli opravdu silné koně, už před začátkem jsme doufali, že by pro nás tato soutěž mohla dopadnout vítězstvím, a naše přání se vyplnilo. Bylo to především díky skvělým výkonům, které dívky předvedly. Moc gratulujeme k vítězství a budeme se těšit na krajské kolo, ve kterém se dívky jistě také porvou o medailová umístění. Mgr. Kateřina Hradecká

Nejlepší výkony :

Emílie Chrastinová –  zvítězila soutěž ve skoku vysokém, kdy už od 135 cm skákala sama a skončila na výšce 143cm. Zvítězila i svou druhou disciplínu – hod míčkem, který poslala na 57, 20 m. Byla také součástí štafety, která zvítězila!!

Tereza Zatloukalová – zvítězila skok do dálky – měřil 444 cm, a v hodu míčkem podpořila Emilku a hodila 3. nejdelší hod, 49,20m

Tereza Klasnová – měla nejrychlejší čas na 60m (8,7s), na 600m byla mezi 8 nejlepšími a byla součástí vítězné štafety

Eliška Jírová – do dálky skočila druhý nejdelší skok, 421cm, na sprintu měla druhý nejrychlejší čas (8,9s)  a byla součástí vítězné štafety

Adéla Zápotočná – podpořila Emilku ve skoku vysokém, skončila na 3. místě na výšce 131cm, podpořila druhou štafetu

Theodora Oudová – byla součástí vítězné štafety a v běhu na 600m se vešla mezi 8 nejlepších