Na zlato jsme nedosáhli, aneb bronzově stříbrná mise – díl druhý

image001Ve středu 22. 2. jsme se na Svatou Horu vypravili společně s našimi děvčaty. Tento turnaj je poznamenán každoročním úspěchem týmu Sv. Hory na MČR a je tedy turnajem pouze o 2. místo. Za zmínku ale stojí, že dívky ze Svaté Hory měly mimo finále zakázáno smečovat a většinu turnaje hráli jen s mladší sestavou. Systém turnaje byl shodný jako u chlapců. Naše dívky si poradily postupně s týmy z Březových Hor, 28. Října a 2. Dobříše. Nejzajímavější zápas základní skupiny jsme hráli proti ZŠ Březové Hory, kdy koncovka 1. setu byla plná emocí a dopadla 27:25 pro nás. 2. set už patřil čistě nám poměrem 25:12. Po dalších 2 výhrách, kdy si zahrály všechny naše hráčky, jsme do semifinále postoupili z 1. místa. Semifinálový zápas jsme vyhráli 2:0 proti Sedlčanům.

Do finále proti Sv. Hoře, která konečně nastoupila v plné sestavě, jsme si dali za úkol, dosáhnout v obou setech na 10 bodů. První set začal dost slušně. Pak nám ale děla problém příjem podání jedné ze soupeřek a set jsme prohráli 25:9. Ve druhém setu jsme tedy museli přidat, abychom získali bodů 11. To se podařilo a s výsledným skóre 25:13 jsme měli nahráno.

Velmi zodpovědné výkony předvedla děvčata, která mají k volejbalu blíže než ostatní, jmenovitě V. Velátová, N. Uherková a B. Jakoubková. V základní sestavě je skvěle doplnily V. Stiborová, A. Bartošová a M. Němcová. Poděkování patří celému týmu za získání stříbrné medaile.