Nadvláda v basketu ZŠ Školní pokračuje

Dne 16. 12. se konalo okresní kolo v basketbalu starších žáků. Jako tradiční finalisté jsme mysleli opět na nejvyšší příčky. Turnaje se účastnilo 11 družstev, které byly rozděleny do dvou skupin.

Naše družstvo v základní skupině nebylo ani jednou poraženo a do semifinále postoupilo z prvního místa. Jednotlivé zápasy náš tým vyhrál se značnou převahou a to proti Rožmitálu, Březnici, 2. Dobříši, Gymnáziu a 28 Října. Během těchto zápasů jsme postupně využili všechny naše hráče a ukázali jsme, že basketbal umíme.

Společně s námi do semifinálové skupiny postoupila Březnice, která sice v semifinále prohrála s Březovými Horami, ale v souboji o třetí místo zvítězila.

Náš tým v semifinále nastoupil proti 1. Dobříš. V tomto zápase se nám dařilo výborně ubránit nejlepšího střelce dobříšského týmu. S klasickým střídáním a využitím všech našich hráčů jsme dokráčeli k jasnému vítězství 36:12 a přemýšleli dále nad taktikou do finále.

Březové Hory jsou náš klasický finálový soupeř. Do souboje o první místo jsme nevstoupili vůbec dobře. Po třech minutách jsme prohrávali o pět bodů. Přitom jsme dvakrát nechali utéct samotného soupeře, který příležitost pokaždé využil. Po oddechovém čase se naše hra zlepšila a soupeře jsme postupně přehrávali. Do druhé poloviny jsme ještě měli jednobodové manko. Z našich hráčů byla ale cítit sebejistota a zlepšenou hrou jsme vydřeli toužené vítězství a postup do kraje. Nyní nová práce a nová motivace.

Všem hráčům děkuji za tréninky a za skvělou reprezentaci školy. Mgr. Jan Hradecký