Napiš pro mě … poosmé

web obrázekVe středu 5. dubna se v prostorách zimní zahrady na Základní škole ve Školní ulici uskutečnilo za finanční podpory Města Příbram slavnostní vyhlášení literární a výtvarné soutěže Napiš pro mě, která má ve škole již dlouholetou tradici a letos se dočkala již svého osmého pokračování.

Moderátorských mikrofonů se ujali žáci 7. ročníku Nikola Novotná a Jan Petřík, aby nejen přivítali galerii nominovaných žáků do finále soutěže a jejich rodiče i učitele, kteří je přišli podpořit, ale i dva vzácné hosty, vedoucí Školského odboru Města Příbram Ing. Leu Enenkelovou a herce, hudebníka a stand-up komika Vojtu Záveského.    foto        speciál_2017

Za hudebního doprovodu fléten Terezy Skaličkové a Martiny Janíkové (obě 6.A), klavíru Terezy Slaninové (6.C), akordeonu Jakuba Bláhy (8.A) a pěveckého sboru Jásan pod vedením p. uč. Vladimíra Heráka se letos vyhlašovali nejúspěšnější literáti v následujících tematických okruzích: Poezie, Fantastický předmět (popis) a Neznámý na školní chodbě (detektivní nebo humorný příběh). V souvislosti s posledně jmenovaným tématem proběhla i doprovodná výtvarná soutěž, jejichž vítězové byli rovněž dekorováni.

Na pódiu zimní zahrady se nakonec vystřídalo celkem 33 oceněných žáků, kteří z rukou pí. řed. Dany Křápkové, Ing. Ley Enenkelové a Vojty Záveského převzali hodnotné ceny, pamětní listy a také speciální číslo žákovského časopisu Život v lavicích, které tentokrát obsahuje všechny oceněné práce. Samotná účast „Vojtaana“, dobře známého zejména fanouškům televizního seriálu Ulice a pražské Slavie, pak byla okořeněna dramatickým přednesem dvou vítězných prací.

Závěrečného slova se společně ujali výše jmenovaní, aby nejen vyzdvihli smysl této soutěže, která podporuje v žácích literární nadání a kreativitu, ale ocenili i její masovost, neboť se letošního ročníku zúčastnilo téměř 400 žáků od 4. do 9. ročníku.

Sluší se poděkovat i všem učitelkám a učitelům českého jazyka a výtvarné výchovy, kteří velice pečlivě všechny soutěžní práce přečetli a posoudili a vybrali opravdu ty nejlepší.

Opona spadla, osmý ročník soutěže skončil, ať žije ročník devátý pro školní rok 2017/2018.

galerie vítězů:

Poezie: Martina Janíková, Eliška Gerstenhöferová (obě 6.A)

Fantastický předmět: kategorie I. (4. a 5. ročník) – Kateřina Kalousová (5.D); kategorie II. (6. a 7. ročník) – Barbora Bambasová (7.B); kategorie III. (8. a 9. ročník) – Kristýna Bílková (8.A)

Neznámý na školní chodbě: kategorie I. – Matouš Kadlec (5.C), kategorie II. – Denis Vyrobík (7.B), kategorie III. – Veronika Lenkvíková (9.B)

Výtvarná soutěž: Lucie Bláhová (5.A), Anna Brunnerová (6.C), Šimon Novák (8.B), Anna Zborníková (4.C), Kristián Silný (5.D), Adéla Bartošová (9.C), Tereza Praská (9.B), Zuzana Blažková (6.A), Jana Poslušná (8.C), Julie Velasová (7.B)

                                                          Václav Havlíček