Pilotní projekt – Olympijského víceboje – na naší škole

V letošním školním roce jsme se rozhodli vstoupit do celonárodního sportovního programu. Jedná se o Olympijský víceboj. V tomto projektu jde především o další způsob motivace dětí k pohybu. Tento projekt je velmi rozsáhlý. Pro více informací o něm přidáváme internetové stránky, na kterých se můžete dočíst více: http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj. Zvolili jsme 5. třídy naší školy k tomu abychom vyzkoušeli, jak se žákům tato akce bude líbit. A přes poměrně velkou administrativní zátěž musíme tento projekt hodnotit pozitivně a v příštím roce ho rozšíříme na děti z celého prvního stupně.

     V rámci hodin TV plnili naši sportovci postupně 8 různých pohybových disciplín. Tyto disciplíny byly zaměřeny na obratnost, rychlost, sílu a vytrvalost. A děti si v nich měly vyzkoušet, které z těchto pohybových schopností jsou jim více či méně vlastní. Po shromáždění výsledků jsme je odeslali organizátorům a dětem by následně mělo přijít objektivní hodnocení jejich pohybových schopností, předností či případných rezerv. Toto hodnocení bude provedeno formou Olympijského diplomu, který je zpracován velmi hezky, přehledně a motivačně.

            Na zpracování těchto výsledků ještě čekáme. Věříme, že brzy budou mít opravdu naši páťáci v ruce něco, co by je mohlo zase lehce motivovat a přiblížit jim sportování jako správnou alternativu trávení volného času.

     Všem děkuji za to, že sportovali s maximálním nasazením. Doufám, že si při plnění disciplín užili alespoň trochu zábavy a těším se na příští školní rok. Tam to sportovně rozjedeme ještě ve větším. Mgr. Josef Halaburda