Podzim ve znamení florbalu

image001Listopad je opravdu patronem florbalových soutěží. Protože je o tento sport v poslední době veliký zájem, musí probíhat i okrsková kola soutěží. Pro žáky z naší školy to znamenalo účast na turnajích na celé řadě turnajů.
Dívky a kluci ze 6.a 7.tříd sehráli okrskové kolo 10.11. Postup z této soutěže do okresního finále nebyl vůbec jednoduchý. Postupoval totiž jen celkový vítěz skupiny. Děvčatům v této kategorii se to nakonec těsně nepovedlo. O to větším úspěchem bylo vítězství kluků v 6-ti členné skupině a jejich postup do dalšího kola. V okresním kole narazili kluci na dva vyrovnané soupeře, se kterými jsme uhráli remízy 3:3 a 1:1. I souboj těchto soupeřů skončil remízou. Ale nad námi všemi jasně zvítězili kluci ze ZŠ Březové Hory. Zaslouženě tedy vyhráli a postoupili do krajského kola.
V kategorii 8.-9. tříd to bylo přesně na opak. Klukům v posledním zápase okrskového kola unikl postup o jeden jediný gól. V pěti členné tabulce jsme tak skončili druzí. Zatím co děvčatům se podařilo zvítězit a vybojovat si postup do okresního finále. A aby toho nebylo málo tak děvčata hrála skvěle i v okresním kole a po vítězství se mohou těšit na účast v krajském finále.
No a v neposlední řadě se ještě kluci ze 4.-5. tříd účastnili druhého turnaje. Na ten se do Dobříše sjelo 7 družstev. Kluci hráli ve čtyř členné skupině. Uhráli jedno vítězství a dvě těsné porážky. Ale v rozhovoru s hlavním pořadatelem a ostatními vedoucími družstev jsme se shodli, že se hrál krásný a velmi kvalitní florbal v podání tak mladých hráčů.
Zkrátka a dobře odehrála se spousta zajímavých turnajů, zápasů a akcí. Bylo k vidění mnoho krásných sportovních výkonů, nadšení a radosti ze sportu a to je vlastně ten hlavní cíl. Všem žákům naší školy ještě jednou děkuji za reprezentaci. Ze čtyřech družstev dvě dokázala v těžké konkurenci postoupit do dalších bojů a to je krásný výsledek.