Přespolní běh

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
foto

V úterý 27.9. se konalo okresní kolo v přespolním běhu na Nováku. Naší školu tam šlo reprezentovat celkem 32 žáků z 1. i 2. stupně, kteří soupeřili se všemi Příbramskými i mimopříbramskými školami na tratích 1km, 1,5km a 2km.

1.stupeň měl v každé kategorii 3 zástupce, 2 nejlepší se pak počítali do hodnocení. V nejmladší kategorii si nejlépe vedla Simona Klemšová, která zvítězila na trati 1km, Johana Janečková v té samé kategorii skončila 9. Trojici doplnila Hanka Koňaříková. U chlapců ve stejné kategorii výborně běželi Vojta Klasna, který vybojoval 2.místo,za ním doběhl Filip Zápotočný na místě 3. Neztratil se ani poslední z této trojice, Daniel Kříž, který doběhl na 8.místě.  Ve druhé kategorii (4.-5.třídy) se dívkám také vedlo skvěle– nejlépe doběhla Adéla Matějíčková na 3. místě a hned za ní se srovnali Lucka Bláhová (6.místo) a Claudie Chrastinová (8.místo). U chlapců doběhl nejlépe Jiří Pešice na 14.místě a Yegor Bogatyrev na 20. místě. Trojici doplnil Filip Dvořák.

2.stupeň si také vedl skvěle. 3. kategorii dívek zvítězila Emílie Chrastinová a výborně jí doplnilo celé družstvo – Tereza Klasnová 4. místo, Theodora Oudová 5. místo, Natálie Fraňková 6. místo a Martina Zemková 9.místo. Těmito skvělými výsledky dívky  kategorii zvítězily a postoupily do krajského kola v Kolíně.

U chlapců v této kategorii si nejlépe vedl Petr Kadlec (15. místo), S. Budra (27. místo), M.Eliáš (28. místo). Doplňovali je M. Šípek a M. Kuchař.

Nejstarší dívky běžely trať dlouhou 1,5km. Nejlépe doběhla K. Letová (11.m.), K. Fenclová (12.m.), Z. Pešicová (13.m.), L. Chrastinová (19.m.) a doplnila je K. Krutílková. Nejstarší chlapce čekala trať dlouhá 2km. Nejlépe si zde vedl O. Hofmann, který těsně skončil na 2. místě, dále ho doplnili v tomto pořadí za sebou- M. Dvořák, P. Nešvara, J. Máša a D. Novotný.

Všem zúčastněným moc děkujeme za skvělé výsledky a reprezentaci školy!!!