Škola v přírodě aneb Po stopách Harryho Pottera

Žáci 6. ročníku se ještě ani pomalu nestihli rozkoukat po přechodu na 2. stupeň a už se svými třídními učitelkami podnikli výpravu z nástupiště 9 ¾ ve Školní ulici do AnŽaMovic na Monínci. Na cestu jim Bellatrix Lestrangeová (paní učitelka A. Tomanová) upekla cuketové dávivé dortíčky.

Celý pobyt na Monínci se nesl v duchu Harryho Pottera, děti byly rozděleny do čtyř kolejí – Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor, které mezi sebou soutěžily o AnŽaMovický pohár. Jelikož profesor Albus Brumbál musel neodkladně odcestovat, ředitelkou AnŽaMovic se stala Minerva McGonagallová (paní učitelka M. Průchová).
O každodenní dávku emocí v podobě (jistě pravdivého) Denního Věštce se starala Rita Holoubková (paní učitelka Ž. Nohová). O zdraví všech studentů pečovala madam Poppy Pomfreyová (paní zdravotnice H. Bořková). S přípravou zajímavého programu nám pomáhal Rubeus Hagrid (pan L. Silavecký) a prefektka (slečna J. Musilová). Všem zúčastněným děkujeme.

Každá třída strávila jeden den s lektory Ivčou a Indim z občanského sdružení Odyssea, kteří si pro děti připravili program podporující stmelení třídního kolektivu.

Všechny děti byly naprosto fantastické a myslím, že naprosto všichni si pobyt na Monínci užili a domů si odvezli spoustu nevšedních zážitků. Vítězem AnŽaMovického poháru se po urputném souboji stal Nebelvír.        Za třídní učitelky 6. tříd Mgr. Andrea Tomanová