Týden ve znamení volejbalu – starší žákyně

image002Minulý týden se konaly 2 turnaje ve volejbalu starších žákyň a žáků. Úterý (23. 2.) připadlo na něžnější pohlaví. Do turnaje dívek bylo přihlášeno 9 škol, které byly rozděleny do 3členných skupin. V naší skupině jsme tedy sehráli 2 utkání proti 1. ZŠ Sedlčany a 1. ZŠ Dobříš. Obě tato utkání vyšla na výbornou a ukázala nám, že jsme dobře připraveni do finálových bojů.Shodně jsme zvítězili poměrem 2:0 na sety. Během obou zápasů jsme hledali ideální sestavu pro finálovou skupinu. Chtěli jsme alespoň trochu potrápit přebornice ze Svaté Hory. Finálová skupina Svatá Hora, ZŠ Školní, ZŠ Březové Hory mohla začít.

Hned v prvních rozehrách proti favoritkám bylo jasné, že jsou absolutně nad naše síly. První set prohráváme hrozivě 25:6. Ve druhém setu volejbalistky ze Svaté Hory poslaly hrát lavičku, ovšem náš příjem byl velmi nepovedený a set, přestože jsme hráli proti tomu horšímu z volejbalové školy, skončil ještě hůře 25:4. Zápasem o druhé místo, který jsme vyhráli, jsme si spravili chuť a Březové Hory tak odsunuli na 3. příčku celkového umístění.

Vítězem turnaje je ZŠ Pod Svatou Horou, 2. místo ZŠ Školní, 3. místo ZŠ Březové Hory.

Hráčky ZŠ Školní: Velátová V., Uherková N., Svobodová M., Staníčková A., Stiborová V., Chmelová Z., Soldátová S., Procházková, M., Kubová V., Šandová A.