Týden ve znamení volejbalu – starší žáci

image004Minulý týden se konaly 2 turnaje ve volejbalu starších žákyň a žáků. Čtvrtek (25. 2.) se na turnaj těšili naši borci. Popravdě řečeno, byl turnaj přesunut o dva měsíce na dřívější termín, takže času na přípravu bylo málo, ale podmínky měli všichni stejné. Přihlášeno bylo 8 škol, takže systém turnaje byl jasný. 2 skupiny, hrát každý s každým, semifinále a finále. Náš cíl, postoupit z prvního místa, abychom nenarazili v semifinále na volejbalovou Svatou Horu. První dvě utkání vyhráváme proti Březnici a 1. Dobříši poměrem 2:0. Sestava na rozhodující zápas o první místo ve skupině byla jasná.

Nastupujeme proti Březovým Horám. Ty hrály ale skvělý zápas. Hned od začátku utkání nás tlačily. Navíc jsme k našemu nepříliš vydařenému výkonu přidali v prvním setu 7 chyb dotyk sítě a set prohráli 25:23. Začátek druhého setu pokračuje naše nevydařená hra. 6krát špatný příjem a začátek 6:0, pro Březové Hory je opět z hororu. Z problémů už jsme se nedostali a zápas patřil zaslouženě Březovým Horám.

Bylo jasné, že ze druhého místa ve skupině musíme porazit rozjeté volejbalisty ze Svaté Hory. To se bohužel nepodařilo, i když pár světlých okamžiků jsme měli. Nakonec jsme sehráli zápas proti ZŠ 28 Října, který byl soubojem o 3 místo. To po výhře 2:0 patřilo nám, tedy ZŠ Školní.

Vítězem turnaje je ZŠ Pod Svatou Horou, 2. místo ZŠ Březové Hory, 3. místo ZŠ Školní.