Krajské kolo v dívčím florbale

Ve čtvrtek 17. 12. 2015 se naše dívčí florbalové družstvo zúčastnilo krajského turnaje v Kutné Hoře. Nutno podotknout, že naše dívky se na tento turnaj kvalifikovaly nejprve z okrskového kola, které s přehledem vyhrály a bez porážky postoupily na Dobříš, kde se hrálo okresní finále v tomto sportu. I na Dobříši si naše dívky vedly velmi dobře a sehrály zde nádherné zápasy a zaslouženě turnaj vyhrály a tím si zajistily účast právě na tomto turnaji v Kutné Hoře.
Turnaj byl určen pro dívky IV-té kategorie (8. – 9. třída) a sešly se zde nejlepší družstva
z celého Středočeského kraje a jsem rád, že naše družstvo zde nechybělo. Pro naše dívky to byla velmi zajímavá zkušenost, neboť jsme na tento turnaj postoupili historicky poprvé a dívky měly možnost se porovnat s nejlepšímy týmy ze Středočeského kraje. Naše družstvo nakonec obsadilo krásné osmé místo. Věřím, že i příští sezóna bude úspěšná jako letošní neboť na turnaji naši školu reprezentovaly i dívky z osmých tříd a získané zkušenosti přenesou i na příští turnaj, který bude v listopadu roku 2016.

Milan Hlinka

image001
foto: Adéla Bartošová, Michaela Němcová, Veronika Pohanová, Lucka Nováková, Anežka Staníčková, Johana Novotná, Martina Svobodová, Eliška Urbánková, Zdeňka Chmelová, Zuzana Chmelová, Viktorie Kubová, Karolína Karnošová.