Florbalový podzim na ZŠ Školní

Po skvělém sportovním startu do nového školního roku se konalo několik dalších sportovních soutěží. Po nádherných výsledcích a úspěších z přespolního běhu se tentokrát jednalo o krásný kolektivní sport – florbal.

Postupně se konali 3 turnaje. Turnaj kluků ze 6.-7. tříd, turnaj kluků 8.-9. tříd a naposledy ty byl turnaj smíšených družstev žáků 4.-5. tříd. První dva zmiňované se konali ve sportovní hale u bazénu. Hrálo se tedy na regulérním velkém hřišti. Do turnaje se přihlásili jen školy, které jsou dlouhodobě v tomto sportu nejúspěšnější. Jednalo se tak v podstatě o okresní finále a na kvalitě zápasů to bylo znát.

Hodnocení obou našich družstev je jako přes kopírák. V obou kategoriích jsme ve všech zápasech hráli vyrovnaně a někdy dokonce lépe než soupeři ale…. Ale chybělo tomu to, co se v zápasech počítá a to jsou góly. Nízká střelecká produktivita nás v obou případech nechala před branami semifinálových zápasů. Ale tak to zkrátka ve sportu někdy bývá.

Zato poslední turnaj se nám povedl. Hrálo se v tělocvičnách naší školy. Sestavili jsme družstvo šikovných hráčů a hráček a výsledek byl skvělý. Naše družstvo porazilo všechny 4 soupeře a zaslouženě zvítězilo.

Na závěr připojuji fotky našich šikovných sportovců a samozřejmě všem velice děkuji za krásné sportovní výkony a reprezentaci školy!!!

Mgr. Josef Halaburda