Hrátky s angličtinou – článek MŠ Školní

29. února jsme se s předškoláky ze 3.a 4.třídy MŠ Školní zúčastnily programu Hrátky s AJ pod vedením paní učitelek Martiny Čmuchařové a Jany Žákové. Žáci druhých tříd nám předvedli, že výuka na této škole je vlastně zábava a budoucí školáci se mají na co těšit. Od začátku do konce byl program „Farma a její zvířátka“ veselý, hravý a nápaditý. Paní učitelky dokázaly zohlednit schopnosti předškolních dětí a navázat na několik anglických slovíček, která už znají. Motivace loutkou holčičky Chloe odbourala poslední ostych. Děti z MŠ byly po celou dobu aktivně zapojené, cítily ze strany druháčků podporu a ochotu pomoci. Nabídku spolupráce  využily hlavně u interaktivní tabule, na které si mohly zahrát pexeso se zvířátky. Originální byl nápad s kouzelníky, pojmenováním vykouzlených zvířátek si děti zopakovaly, co se ten den naučily.

Tato ukázková hodina byla inspirací i pro naši další práci. Musíme ocenit tvořivost paní učitelek, díky které je u vás angličtina opravdu hrou. A jeden legrační nápad využijeme, s dovolením, hned – barevné plácačky na mouchy jako ukazovátka.

Ještě jednou děkujeme za příjemné dopoledne, za množství nových slovíček, které naše děti prostřednictvím tohoto programu vstřebaly ….. a jdeme nakoupit plácačky!

Za MŠ Školní Jana Jílková