Irsko – smaragdový ostrov

          Ve večerních hodinách v pondělí 22.dubna jsme se společně s 90 žáky naší školy, 8 pedagogy a pod záštitou CK Royal, vydali na jazykově poznávací zájezd do Irska.
          Naše první „zastávka“ byla v Disneylandu ve Francii, kde si každý vybral a užil  atrakce více či méně adrenalinové. Po návštěvě zábavného parku jsme zregenerovali naše síly na hotelu kousek od Paříže a po snídani jsme se vydali do Anglie. Zde jsme strávili celý den prohlídkou Londýna. Během této návštěvy jsme viděli známý „Westminster Abbey“, parlament, „Buckinhamský palác“ a někteří z nás se projeli na „London Eye“, jiní si vybrali a navštívili nejvyšší mrakodrap v západní Evropě „The Shard“, který je 310 m vysoký.         Z Anglie směřovala naše cesta prostřednictvím trajektu do Irska. Po vylodění v Russlare jsme navštívili malebné městečko Kilkenny, Irský národní park a skanzen, mapující osídlení Irska. Večer jsme se seznámili s naší hostitelskou rodinou, kde jsme byli po dvojicích až pěticích ubytováni 3 noci a v rámci snídaní a večeří jsme se nejenom dobře najedli, ale také si popovídali.
     Pátý den jsme objevovali krásy přírody v údolí „Glendalough“, navštívili jsme také nejvyšší vodopád v Irsku „Powerscourt“ vysoký 121 m. Následující den se nesl v duchu mýtů a historie. Prohlédli jsme si městečko Tara, oblast irských křížů v „Monasterboice“, městečko Trims a opatství „Beactive Abbey“, které sloužilo jako kulisa historickému velkofilmu Statečné srdce. Poslední den v Irsku patřil městu Dublin, kde jsme strávili celý den prohlídkou těch nejzajímavějších míst např. Trinity College, Dublinie,…) S Dublinem jsme se rozloučili vyhlídkovou jízdou v obojživelném vikinském autobusu. Téhož dne v noci jsme přejeli nočním trajektem do Velké Británie. Na zpáteční cestě jsme měli možnost seznámit se a projít malebné přímořské městečko Brighton. Celodenní pobyt byl zpestřen pobytem a snídaní na pláži u moře, prohlídkou mořského akvária a také „Royal Pavilion“. V neposlední řadě nám v rámci osobního volna zbyl čas na procházku po „Brighton Pier“ a také nákup suvenýrů pro naše nejbližší.
Vstup do Irska, přezdívanému „Smaragdový ostrov“, byl doprovázen drsným počasím v podobě nízkých teplot, větru a častými dešťovými přeháňkami. O to více jsme uvítali slunečné paprsky a jasnou oblohu. Během celého pobytu se nám společně s žáky povedlo udělat a zmapovat celý zájezd nespočetně hezkými fotkami. Zážitky a  krásné vzpomínky si na tento kout Evropy uchová v srdci každý z nás. za všechny účastníky zájezdu Jana Žáková a Monika Průchová