Krajské kolo florbalové soutěže 4. – 5.tříd

image001Po úspěšném okresním kole této soutěže vyrazili naši kluci do Prahy. Konkrétně do florbalové kolébky ve Střešovicích. Hala už je to sice starší ale přece jen se v ní prohánějí nejlepší florbalisté v naší republice. Takže pro naše malé sportovce to slibovalo krásný sportovní zážitek. Jediné co mne překvapilo, že i v krajském finále jsme hráli systémem 3+1. Na druhou stranu to je systém, který používáme i u nás ve škole. Bohužel se těsně před turnajem odhlásila jedna škola z naší skupiny. Takže jsme místo slibovaných 3 zápasů ve skupině nakonec odehráli pouze dva. 

Naštěstí nám to pořadatelé vynahradili prodlouženou hrací dobou. Takže v součtu se zápasem o třetí místo, do kterého jsme postoupili  ze základní skupiny, čekalo naše florbalisty 80 minut hry. A to je pro tuhle věkovou kategorii už slušný zápřah.Ale postupně. Do prvního zápasu jsme vstoupili až nečekaně dobře. Dali jsme si za cíl hodně střílet na branku a to se nám dařilo. Brzy jsme vedli a i když jsme ze své hry následně ustoupili tak jsme tento zápas vyhráli 6:1. Do druhého zápasu jsme vstoupili podobně. Kvalitní a častá střelba na soupeřovu branku znamenala vedení pro naše družstvo. Bohužel i zde jsme to vydrželi pouze na začátku a naši soupeři z Kladna toho využili a obrátili výsledek ve svůj prospěch. Výsledek 10:4 v náš neprospěch byl pro nás nakonec až moc krutý.

Na vyhlášení výsledků jsou nejlepší 4 družstva. Na naše kluky bohužel zbylo nepopulární 4. místo

Díky jednomu vítězství ve skupině jsme postoupili do zápasu o celkové 3. místo. V něm jsme se utkali s družstvem z Mělníka. V tomto zápase byli naši soupeři opět o něco lepší. Našim klukům opět skvěle vyšel začátek a dostali jsme se do vedení 2:0. A opět zásluhou časté střelby na branku. Bohužel scénář byl i v tomto zápase velmi podobný. Po brzkém vedení se kluci rozhodli, že budou hrát florbal na krásu. V rozhodujících chvílích dělali efektní kličky, stahovačky a přihrávky. Bohužel jsme následujících téměř 10 minut na branku nevystřelili a spolu s rostoucí nervozitou narůstalo i skóre ve prospěch soupeřů. Zápas tak nakonec skončil 6:3 ve prospěch soupeřů. Celkové 4. místo sice není vůbec špatné ale sportovně měli naši kluci rozhodně navíc. Bohužel ve sportu je zapotřebí udržet koncentraci po celý zápas a to se našim klukům vůbec nedařilo.

I přes to všem klukům děkuji za reprezentaci školy. A pokud se příště dokáží více soustředit na sport jako takový určitě se dočkají i lepších výsledků!!!

Mgr. Josef Halaburda