Na naší škole si lámeme hlavičky již několik let

logoNakladatelství Taktik nás před šesti lety oslovilo s nabídkou mezinárodní matematické soutěže pro žáky druhých až devátých tříd. Neváhali jsme a s nadšením jsme se pustili do zadaných úkolů a logických úloh. Několikrát jsme obsadili první místo za nejvíce zapojených řešitelů a třikrát jsme zvítězili i v kategorii Nejúspěšnější řešitelé.
Vzhledem k tomu, že došlo k přerušení soutěže ze strany nakladatele, pokračovali jsme a naše nadšené luštitele jsme zapojili do vlastní matematické soutěže pod názvem IQ-OŇ. Vítěze celoroční soutěže jsme vždy ocenili cenami a diplomy úspěšných řešitelů.
Od loňského školního roku opět soutěžíme s TAKTIKEM, ale nově v mezinárodní internetové soutěži Stroj na jedničky, která je připravena pro žáky prvních až devátých tříd.V loňském roce si soutěž vyzkoušeli žáčci 1. tříd (celkový počet zapojených luštitelů 80) a naši tři nejúspěšnější si odnesli peněžní odměnu ve výši 500Kč do knihkupectví Dobrovský. Tímto gratulujeme Tomáši Mezerovi z 2.C, Ondřejovi Lukešovi z 2.D a Danielovi Chrastinovi z 2.B.
Letos se již rozjela soutěž Stroj na jedničky na celé naší škole naplno a my jsme mohli zaregistrovat 249 nadšených žáků 1. – 9. tříd. Nyní si po celý rok budou prověřovat své znalosti nejen v matematice, ale také v českém a anglickém jazyce a v zábavných úlohách vedoucí k podpoře a rozvoji logického úsudku. Pro děti jsou připravené i úlohy na čtení s porozuměním, na rychlost počítání, práci s chybou, rozšíření slovní zásoby a všeobecný přehled z různých oblastí.
Všem zapojeným držíme palce a přejeme mnoho zdaru na BOJIŠTI. Mgr. M. Silavecká, Mgr. V. Márová