Podzimní rozjímání napříč generacemi v duchu zdravého životního stylu

Rok uplynul rychle jako voda a my jsme se znovu po roce, tradičně na podzim, sešli s našimi milými seniory. Setkání proběhlo dne 24. 10. 2017 a neslo se v duchu „Zdravého životního stylu“ / Healthy lifestyle“.  Na úvod měly vybrané žákyně Barbora Janečková, Barbora Krejčíková ( 7.C )  a Michaela Kořinková, Ema Maříková ( 8.A)  připravenou prezentaci na interaktivní tabuli, která se týkala snídaní v několika zemích  z celého světa a dále slovní zásobu na téma “Ovoce” / “Fruit”.  Poté se děti s pomocí flashcards snažily společně se seniory zopakovat názvy běžného jídla a nejznámějšího ovoce. Došlo i na otázku: „Do you like …..?” / Máte rádi…..?, na kterou s jistotou všichni senioři odpovídali: „Yes“ nebo „No“.

20171024_142141 20171024_141140 20171024_140657 20171024_150758
Jako zpětnou vazbu v písemné podobě jsme měli připravený pro každého jednotlivě malý úkol ve formě spojovačky, kdy všichni zúčastnění  k sobě vždy přiřazovali vhodné slovíčko v českém a anglickém jazyce. Všichni to bravurně zvládli na jedničku s hvězdičkou. Kdo si nevěděl rady, obrátil se na děvčata, která znovu slovíčka anglicky přečetla a seniorům ochotně poradila.
Po anglicko-české části následovalo příjemné posezení a komunikace při kávě, čaji a dobrém zdravém občerstvení. Všichni jsme se shodli, že člověk by, co se týká jídla, neměl nic přehánět, měl by jíst vše, pravidelně, dle chuti a nepřejídat se. Samozřejmě potraviny obsahující vitamíny, minerály, vlákninu a bílkoviny by v našem jídelníčku neměly chybět v žádné etapě našeho života. Žijme zdravě, s radostí a užívejme krásy letošního podzimu v nespočetné paletě barev. Mgr. Žaneta Nohová a Mgr. Jana Žáková