Příbramský anděl v sokolovně

Ve středu 27. listopadu se v příbramské sokolovně konal devátý ročník vánoční výtvarné soutěže Příbramský anděl. Soutěže se zúčastnilo mnoho příbramských škol i škol z okolí.
A není se čemu divit. Atmosféra byla velice příjemná, sálem se linuly zvuky vánočních koled, voněl tu čaj a káva a všechny děti dostaly i svačinu. Před vyhlášením samotné  soutěže si mohly všichni vyzkoušet v tvořivých dílničkách nazdobit perníčky, tvořili z marcipánu, vyráběli papírové hvězdy, skládali krabičky a v krámečku si mohli koupit drobné keramické dárečky i velké vánoční věnce.
Ve velké konkurenci škol a v množství zajímavých výrobků byly naše děti, žáci ZŠ Školní, velice úspěšné. Žáci 3.B  získali za svůj kolektivní 3D obrázek Mikuláše 2. místo za nejkrásnější výrobek soutěže. Žáčci 1.A získali 1. místo za svou kolektivní práci, sochu anděla, a 3.místo za nejkrásnější výrobek soutěže. Obě třídy získaly také krásný dort v podobě marcipánového anděla.  foto
Také žáci druhého stupně se umístili na předních místech a to jak ve výtvarné soutěži o nejhezčího Mikuláše, tak i v keramické soutěži o nejhezčího čerta.  Ve výtvarné soutěži obsadila první místo Nikola Čepová z 9.A, druhé místo Agáta Suková z 8.B s obrázkem Mikuláše. V keramické soutěži se v 1.kategorii umístili společně na 3. místě Lucie Puchmajerová s Anežkou Hajnou a Daniela Šrajnová s Tomášem Tomanem. Ve druhé kategorii starších dětí 1. místo obsadila Karolína Váňová z 6.C  a druhé místo za společnou práci Simona a Lucie Peckovy ze 3. a 6.ročníku.  Dětem fandili i rodiče, kteří je přišli ve velkém počtu podpořit.
Za všechny děti, které si den opravdu užily, odnesly si domů spoustu výrobků, diplomů, medailí i drobných odměn, velmi děkujeme organizátorovi soutěže,  Integrované střední škole Příbram.
Za žáčky 3.B a 1.A  M. Kubalová a J. Pavlásková