ŠD – Advent ve školní družině

Závěr loňského roku jsme se dětem v naší školní družině snažili zpestřit programem, který byl zaměřen na lidové tradice, spojené s obdobím adventu, vánoční zvyky a pomoc zvěři v zimě.
V období kolem Mikuláše jsme uspořádali pro děti odpoledne s názvem „S čerty nejsou žerty“, kdy jsme hráli zábavné hry a soutěže.
Tři oddělení naší školní družiny navštívila důl Marie, kde se děti vydaly na cestu do pekla. Tam na ně čekal Permon, permoníci a čert a někteří zlobivci museli své chování vykoupit básničkou nebo písničkou. Pak se všichni vydali na povrch, kde je v nebi očekával Mikuláš, svatý Petr a anděl a předali dětem mikulášskou nadílku.
Na vánočním jarmarku jsme mohli nabídnout zájemcům své výrobky a sami jsme si také mohli zakoupit různé svícny, ozdoby a dárky pro své nejbližší.
Některá oddělení si připravila vánoční besídku s vystoupením pro rodiče a také čajovnu, kde si rodiče mohli shlédnout, co děti nacvičily s paní vychovatelkou a následně si mohli posedět s vánočním čajem a cukrovím.
Ve spolupráci s rodiči jsme připravili řetězy z jablek a piškotů a ozdobili zvířátkům vánoční strom. Děti přinesly také mrkve, lojové koule a zrní. To budeme v areálu školy sypat ptáčkům do krmítek, která chodíme průběžně pozorovat po celý školní rok.
Také vánoční občerstvení zařídili pro děti rodiče – různé cukroví, slané pečivo a pití jsme dětem připravili na stoly, k tomu jsme si pouštěli vánoční koledy, povídali si o vánočních zvycích a děti si hrály s dárky, které dostaly k Vánocům.
Rodičům našich dětí děkujeme za vstřícnost a pomoc při některých akcích a těšíme se na další spolupráci. Za vychovatelky ŠD Renata Roubová foto