Třídíme baterie a drobné elektro

Dne 21. 11. proběhla v rámci projektu recyklohraní již tradiční Kampaň za třídění baterií a drobného elektra. Žáci ekologického semináře zpracovali toto téma během hodin Ekologického semináře a připravili si pro spolužáky krátké povídání o problematice třídění baterií a drobného elektra.
Ve středu pak, když bylo vše připraveno, vyrazili po skupinkách do všech tříd a krátce poreferovali o problému. Během setkání se žáci naší školy dozvěděli, které druhy odpadu je možné ve škole třídit, jak s nimi pak škola nakládá a především, proč jsou některé typy odpadu nebezpečné a neměly by končit v běžném odpadkovém koši. Žáci si připomněli pojem recyklace, mohli se dozvědět, jak si vede Česká republika v rámci evropského měřítka třídění a zpětného odběru.
Chtěl bych poděkovat žákům Ekologického semináře, že se úkolu zhostili zodpovědně a snažili se situaci nepodcenit. Z jejich slov vyplývá, že při prvních setkáních byli během povídání nervózní, ale během dne se s nervozitou vypořádali a nakonec se při kampani dobře bavili. Učitelům nutno poděkovat za shovívavost a nápomoc. Mgr. Jan Hradecký